Bayern Munchen, eliminare surprinzătoare din Cupa Germaniei: Freiburg s-a calificat în semifinale

Bayern

Echipa germană Bayern Munchen a pierdut marţi, pe teren propriu, meciul din sferturile Cupei Germaniei disputat în compania formaţiei Freiburg, scor 1-2. Freiburg s-a calificat în semifinale.

Bayern a deschis scorul în minutul 19 prin Upamecano, dar oaspeţii au egalat destul de repede, în minutul 27, prin Nicolas Hofler. Freiburg a dat lovitura în minutul 90+5, când Lucas Holer a marcat golul victoriei şi al calificării în semifinalele competiţiei, conform Mediafax.

Sâmbătă, cele două formaţii se vor înfrunta din nou, în Bundesliga, pe terenul lui Freiburg.

În semifinale s-a calificat şi Eintracht Frankfurt, învingătoare cu 2-0 în faţa lui Union Berlin. Randal Kolo a fost autorul undei duble în minutele 11 şi 12.

Celelalte două meciuri din sferturile de finală ale Cupei Germaniei se vor disputa miercuri: FC Nurnberg – VfB Stuttgart şi RB Leipzig – Borussia Dortmund.