Bayern Munchen învinge formația britanică, FC Liverpool, într-un amical disputat la Singapore

mykhel

Campioana Germaniei la fotbal, Bayern Munchen, a învins miercuri pe Liverpool cu scorul de 4-3 (2-2), într-un meci amical disputat la Singapore, scrie DPA.

Bavarezii s-au impus după ce "cormoranii" au condus la un moment dat cu 2-0. Echipa din Premier League a deschis scorul în minutul 2 prin Cody Gakpo, l-a majorat în minutul 28 prin Virgil Van Dijk, Bayern a reuşit apoi, până la pauză, să egaleze, prin Serge Gnabry (33) şi Leroy Sane (42). După pauză, echipa din Bundesliga a mai izbutit două goluri, prin Josip Stanisic (80) şi Frans Kratzig (90+1), englezii punctând doar o singură dată, Luis Diaz (66), conform Agerpres.

În turneul asiatic, Bayern Munchen a pierdut cu Manchester City, campioana Angliei, 1-2, şi a învins formaţia niponă Kawasaki Frontale cu 1-0.

Bavarezii vor mai disputa un amical luni, acasă, contra celor de la AS Monaco, iar primul meci al noului sezon competiţional intern îl vor avea pe 12 august, Supercupa Germaniei, contra lui RB Leipzig.