Brazilia și-a luat revanșa în fața Germaniei. A învis-o la Jocurile Olimpice

Al Jazeera
Copa america Brazilia

Brazilia a învins, joi, la Yokohama, cu scorul de 4-2 (3-0), reprezentativa Germaniei, în prima etapă a Grupei D a turneului olimpic de fotbal masculin.

Au marcat: Richarlison '7, '22, '30, Paulinho '90+4 / Amiri '57, Ache '83. Germanul Maximilian Arnold a fost eliminat, în minutul 63.

În minutul 45+1, brazilianul Cunha a ratat un penalti.

Brazilia şi Germania s-au întâlnit şi în finala turneului olipmic de la Rio, când gazdele JO de atunci s-au impus la penaltiuri.

În primul meci al grupei, Coasta de Fildeş s-a impus, cu 2-1, în faţa Arabiei Saudite.

Au marcat: Al Amri '39 (a), Kessie '66 / Al Dawsari '44. Doumbia (Coasta de Fildeş) a fost eliminat, în minutul '90+7.

În Grupa C, la Sapporo, Australia a învins, în mod surprinzător, Argentina, cu 2-0 (1-0). Wales '14 şi Tilio '80 au fost autorii golurilor.

Argentinianul Ortega a fost eliminat, în minutul 45+3.

În celălalt meci al grupei, Spania şi Egipt au terminat la egalitate, scor 0-0.

În Grupa A, la Tokyo, Japonia a învins Africa de Sud, cu 1-0 (0-0), prin golul reuşit de Kubo '71. În prima partidă a grupei, Mexic a surclasat Franţa, scor 4-1.