Brazilianul Fabinho stârnește interesul lui PSG înainte meciului cu Liverpool

psg liverpool

Brazilianul Fabinho (26 de ani) ar putea să o părăsească pe Liverpool după numai şase luni petrecute pe Anfield şi ar putea ajunge la o super-echipă a fotbalului european informează mediafax.

Francezii de la L'Equipe scriu că PSG vrea să-l vândă pe Lassana Diarra pentru a-i face loc mijlocaşului care nu a strâns foarte multe jocuri în tricoul cormoranilor. Campioana Franţei i-ar putea oferi acestuia mai multe minute de joc în competiţiile interne.

Dacă transferul se va realiza, Fabinho nu va putea evolua pentru PSG în Liga Campionilor, deoarece acesta a jucat deja pentru Liverpool în aceasta competiţie, în trei din cele patru partide jucate de cormorani până acum în grupe.

Fabinho a intrat în ultimul minut al confruntării dintre Liverpool şi PSG de pe Anfield, încheiată cu victoria cormoranilor, scor 3-2. Elevii lui Klopp ocupă primul loc în Grupa C, cu şase puncte, la egalitate cu Napoli şi la un punct în faţa celor de la PSG. Steaua Roşie completează grupa, cu patru puncte.