Brigadă din Elveţia la meciul Irlanda de Nord - România

Autor: Cătălin Lupășteanu

Publicat: 16-11-2020

Actualizat: 16-11-2020

Article thumbnail

Sursă foto: Pro Sport

Partida Irlanda de Nord – România va fi condusă de o brigadă din Elveţia, cu Sandro Scharer la centru, informează FRF, potrivit news.ro

Scharer (32 ani), arbitru FIFA din 2015, a avut un singur contact cu echipe româneşti de club sau reprezentative, în 2017. Acesta a oficiat partida România – Kazahstan 3-1, disputată la Ploieşti, în Liga Naţiunilor.

Citește și: BREAKING Au fost VÂNDUTE, BĂTUTE, ÎNECATE controlat în CADĂ și INJECTATE cu heroină - Poveștile crunte a victimelor grupării lui Alex Bodi/Adrian Tâmplaru

Bekim Zogaj şi Jonas Erni vor fi arbitri asistenţi, iar Fedayi San va fi cel de-al patrulea oficial.

Miercuri, de la ora 21.45, România va juca împotriva Irlandei de Nord, la Belfast, ultima partidă din Grupa 1 a Diviziei B a Ligii Naţiunilor.

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri