CALIFICARE! FCSB, scor FLUVIU la Plzen: Gol de GENERIC marcat de Bălașa împotriva Viktoriei - VIDEO

FCSB Viktoria

FCSB s-a calificat în play-off-ul Ligii Campionilor după o victorie de senzație la Plzen! Roș-albaștrii au câștigat cu 4-1 în Cehia, după o repriză a doua superbă. În minutul 27, Bălașa a marcatun gol genial! Fundașul a executat o lovitură liberă de la 30 de metri, iar mingea s-a dus direct în vinclul porții cehilor.

Kremncik a marcat în minutul 64 din 6 metri. Momcilovici a gafat, după ce a oprit o minge în careu și a trimis-o în spate, cu călcâiul.

Teixeira a marcat pentru 2-1 în minutul 74. Mingea a lovit bara înainte să intre în poarta.

Florin Tănase a majorat scorul la 3-1 după un șut din interiorul careului.

Alibec a macat pentru 4-1 pentru FCSB, după un penalty scos de Teixeira.