Campioana României la polo, Steaua Bucureşti, a pierdut în Liga Campionilor cu echipa spaniolă CNA Barceloneta

Steaua - Dinamo polo

Campioana României la polo, Steaua Bucureşti, a fost învinsă miercuri, pe teren propriu, de formaţia spaniolă CNA Barceloneta, cu scorul de 14-10, în grupa A a Ligii Campionilor. Scorul pe reprize a fost 3-5, 1-3, 1-4, 5-2, informează News.ro.

Pentru Steaua au marcat Cuckovic 5 goluri, Marinic 3, Goanţă 1, Kapotsis 1, iar de la oaspeţi s-au remarcat Famera 3, Munarriz 3, Perrone 3.

Anterior, Steaua a obţinut următoarele rezultate în grupa A: 5-8 cu AN Brescia, 6-9 cu FTC Budapesta, 9-13 cu ZF Eger, 8-3 cu Steaua Roşie Belgrad, 7-19 cu Pro Recco, 4-16 cu Dinamo Moscova şi 8-11 cu CNA Barceloneta. În următorul meci din grupa A, Steaua va juca tot pe teren propriu, în 27 februarie, cu Dinamo Moscova. În grupa B joacă Szolnoki, Jadran Split, Mladost Zagreb, Waspo Hanovra, BPM Sport Management, Olympiacos Pireu, Spandau 04 Berlin şi Jug Dubrovnik. Partidele din faza grupelor se vor încheia în 15 mai 2019.