Campionatul European U21 - România-Olanda, 1-1 la pauză. Gol fabulos reușit de Andrei Ciobanu / VIDEO

FRF
u21 romania fotbal

România U21 face un meci bun împotriva Olandei la CE U21. Olanda a deschis scorul însă Andrei Ciobanu a egalat aproape imediat după o lovitură liberă executată formidabil de jucătorul Viitorului. România-Olanda, 1-1 la pauză.

Olanda domină la capitolul posesie însă românii încercă să-l surprindă pe Scherpen.

Căpitanul, tricolorilor, Marius Marin a fost avertizat în prelungirile primei reprize.

ROMÂNIA U21: A. Vlad - Haruț, Ciobotariu, Pașcanu, Boboc - Olaru, M. Marin - A. Ciobanu, Moruțan, Mățan - G. Ganea
REZERVE: Aioani, Eșanu, Chindriș, Drăgușin, Vlădoiu, Opruț, Oaidă, Dulca, Itu, Cîmpanu, Oct. Popescu, Ad. Petre
SELECȚIONER: Adrian Mutu

OLANDA U21: Scherpen - Zeefuik, Schuurs, Teze, Bakker - Reis, De Wit, Koopmeiners - Lang, Boadu, P. Kluivert
REZERVE: Bijlow, Paes, Botman, Kadioglu, Doekhi, Gakpo, Malacia, Ekkelenkamp, Geertruida, Brobbey, Harrou, Dilrosun
SELECȚIONER: Erwin van de Looi

Stadion: Bozsik Arena (Budapesta, Ungaria)
Arbitru: Sandro Scharer

În celălalt meci al grupei Germania înfruntă Ungaria.