DESCARCĂ APLICAȚIA: iTunes app Android app on Google Play Windows Phone Store
CELE MAI NOI ȘTIRI ȘI ALERTE BREAKING NEWS: ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Când joacă Simona Halep la București: Programul zileid e marți la BRD Bucharest Open

simona halep

Toate cele șase jucătoare române de tenis aflate pe tabloul principal de simplu, Simona Halep, Monica Niculescu, Andreea Mitu, Patricia Țig, Ioana Mincă și Gabriela Ruse, vor evolua marți, la Arenele BNR din Capitală, în runda inaugurală a turneului BRD Bucharest Open (WTA), dotat cu premii totale de 226.750 dolari.

Pe Terenul Central, de la ora 14,00, va avea loc meciul dintre Monica Niculescu și Andreea Mitu, urmat de partida dintre Patricia Țig și Ioana Mincă și apoi de meciul dintre Gabriela Ruse și Anastasija Sevastova (Letonia). Partida dintre Simona Halep, principala favorită, și Barbora Krejcikova (Cehia), este programată pe aceeași arenă, nu înainte de ora 19,30.

Citește și: Ele sunt femeile cu cei mai mari și mai mici sâni: Locul ocupat de românce

O noutate este și accederea chinezoaicei Shilin Xu ca lucky loser pe tabloul de simplu, după retragerea kazahei Iaroslava Șvedova (bolnavă).

Programul meciurilor de marți:

Teren Central (14,00)

Monica Niculescu — Andreea Mitu

Patricia Țig — Ioana Mincă

Anastasija Sevastova (Letonia) — Gabriela Ruse

Nu înainte de ora 19,30:

Simona Halep — Barbora Krejcikova (Cehia)

Citește și: UDMR dă semnalul : Cioloş, bun de premier si dupa alegeri

Grandstand (ora 14,00)

Teliana Pereira (Brazilia) — Laura Siegemund (Germania/N. 4)

Aleksandra Krunic (Serbia) — Sara Errani (Italia/N. 2)

Elița Kostova (Bulgaria) — Francesca Schiavone (Italia)

Citește și: Culise despre cartea lui Becali si anchetarea Mitropolitului Ardealului

Terenul 4 (14,00)

Sesil Karatanceva (Bulgaria) — Polona Hercog (Slovenia)

Nu înainte de ora 15,30:

Ysaline Bonaventure (Belgia) — Pauline Parmentier (Franța)

Katerina Kozlova (Ucraina) — Isabella Șinikova (Bulgaria)

Citește și: Primaria Sector 1 taie copacii periculosi de pe Kiseleff

Terenul 7 (14,00)

Misa Eguchi (Japonia) — Maria-Teresa Torro-Flor (Spania)

Natalia Podoroska (Argentina) — Danka Kovinic (Muntenegru/N. 6)

Polina Leikina (Rusia) — Shilin Xu (China)

Citește și: Tudy îşi ia mâna de pe primărie

ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Fii la curent cu cele mai noi stiri.

Urmărește stiripesurse.ro pe Facebook

×
NEWSLETTER

Nu uitaţi să daţi "Like". În felul acesta nu veţi rata cele mai importante ştiri.