CE de polo masculin: România a învins Israel, scor 11-10 şi va juca pentru clasarea finală pe locul 9

digisport.ro
steaua polo

Naţionala de polo masculin a României a învins, marţi, cu scorul de 11-10, după loviturile de departajare, echipa similară a Israelului, în cadrul meciurilor pentru clasarea finală pe locurile 9-12 la Campionatul European de la Split, potrivit news.ro.

După ce scorul pe reprize a fost 2-2, 2-2, 2-2 şi 2-2, la departajare, "tricolorii' s-au impus, scor 3-2.

Marcatorii partidei au fost: Fulea Tudor 5 goluri, Vancsik Levent 2 goluri, Antipa Victor 1 gol. La loviturile de departajare au marcat: Vlad Georgescu, Andrei Prioteasa şi Andrei Neamţu
Tricolorii vor avea parte de o zi de pauză, iar joi de la ora 12.30 (Ora României), vor întâlni câştigătoarea din meciul Ţările de Jos - Serbia.