Ce jocuri se fac înainte de prezidențiale: Am o speranță ASCUNSĂ cu Antonescu

Autor: Cristi Șelaru, Redactor

Publicat: 31-07-2014

Actualizat: 31-07-2014

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

Președinția PNL și candidatura la prezidențiale. Antonescu a dezvăluit că a avut o relație bună cu Ponta până la începutul anului, dar a consideră că nu au fost niciodată prieteni.


Ponta, însă, a spus mereu că Antonescu i-a fost prieten, iar acum are o dorință legată de fostul partener de guvernare.


”Am o speranță ascunsă că vom fi din nou prieteni, peste ani. Crin Antonescu e un om politic viu, care transmite lucruri, și când face lucruri bune și când greșește. Eu cu el am fost prima echipă care i-am rezistat lui Traian Băsescu și l-am și învins. În ianuarie, pe 11, era 99% președintele României. 


Eu cred că Traian Băsescu nu va mai fi niciodată un om politic important după dezastrul din 2010.”, a spus Ponta la digi24.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri