Antonescu, despre Ponta, adversar la prezidențiale: Ai în cine să dai! Ce scor crede că poate obține Ponta în turull II

Autor: Maria Ciubotaru, Redactor

Publicat: 18-03-2014

Actualizat: 18-03-2014

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

 Ponta, dacă vorbim în termeni de box, ai în cine să dai. PNL de azi e mai puternic decât cel din 2009. Şi eu sunt mai puternic”, a spus Antonescu.


Pe de altă parte, întrebat ce scor crede că poate obține el personal în cursa pentru Cotroceni, liberalul a completat: ”
Crin Antonescu, da. Îl văd câştigător. Evident, nu cunoaştem numele preşedintelui României. Oricine ajunge în 2014, asta o spun de când eram candidatul USL, va exista o competiţie strânsă. Oricine ar fi în turul II, va fi un candidat redutabil. Ponta, probabil, cel mai redutabil dintre toţi. Este un om politic talentat. Dacă e de preferat, tot pe domnul Băsescu aş fi vrut să îl am adversar”. 

 

Stire in curs de actualizare.
Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri