Cele mai sexy Jocuri Olimpice: sportivii primesc prezervative și șervețele pentru sex oral (presă)

Autor: Florin Pușcaș

Publicat: 25-07-2024

Actualizat: 25-07-2024

Article thumbnail

Sursă foto: nexta

Participanții de la Jocurile Olimpice de la Paris au primit 10.000 de șervețele pentru sex oral. Potrivit publicației germane Bild, sportivii o să primească 10.000 de șervețele de latex de 15x15 cm. În acest context, ziarul britanic The Guardian numește Jocurile Olimpice actuale "cele mai sexy" din istorie.

"Sportivilor li se dau nu numai prezervative tradiționale pentru bărbați, ci și 20.000 de prezervative pentru femei", se arată în articol.

Potrivit articolelor de presă, autoritățile franceze au anunțat anterior că participanții la Jocurile Olimpice de la Paris o să primească 300.000 de prezervative, adică două pe zi pentru fiecare - pentru o "dispoziție veselă".

Tot în satul olimpic au fost introduse așa-numitele "paturi anti-sex", menite să descurajeze relațiile intime între sportivi pe durata competiției.

Aceste paturi, fabricate din carton de către compania Airweave, sunt concepute pentru a fi incomode pentru activități sexuale din cauza dimensiunilor reduse și materialelor din care sunt făcute. Paturile au o lățime de 90 cm și o lungime standard de 200 cm, extensibile până la 220 cm pentru sportivii mai înalți. Deși sunt destul de compacte, ele oferă suficient confort pentru somn și sunt complet reciclabile, subliniind astfel preocuparea organizatorilor pentru sustenabilitate și reducerea emisiilor de gaze de seră.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri