Cererile de plată pentru ajutorul de stat în sectorul creşterii animalelor, aferent serviciilor prestate în luna decembrie şi în trimestrul al IV-lea al anului 2021, se depun până la 31 ianuarie, inclusiv, informează Agenţia de Plăţi şi Intervenţie pentru Agricultură (APIA), conform Agerpres.
Conform sursei citate, documentele se depun la sediile Centrelor APIA, unde a fost depusă cererea iniţială anuală sau se transmit de către fermieri prin mijloace electronice (poşta electronică, fax etc).
Cererile de plată pentru ajutorul de stat în sectorul creşterii animalelor vor fi însoţite de unele documente. Acestea vor purta sintagma "conform cu originalul", însuşite prin semnătura solicitantului şi vor sta la baza operării/verificării datelor în aplicaţiile electronice de gestionare a ajutorului de stat şi la efectuarea verificărilor administrative ulterioare.
Cererile de plată pentru ajutorul de stat în sectorul creşterii animalelor se pot depune la APIA până la 31 ianuarie, inclusiv
Articole Similare

9
Japonia resimte impactul tarifelor americane. PIB-ul înregistrează primul declin după șase trimestre
9

39
Brandurile de lux revin în China. Vânzările încep să repornească
39

19
BNR lansează o monedă dedicată celor 80 de ani ai Universității 'George Emil Palade' din Târgu Mureș
19

38
2026, anul marilor premiere: Apple lansează primul iPhone pliabil
38

99
Samsung și Hyundai își întorc atenția spre piața internă: planuri majore de investiții în Coreea de Sud
99

1.580
De ce un fermier din România refuză ofertele de a trimite ouă la export
1.580

114
Grecia lansează "Coridorul vertical" pentru livrarea de gaze americane Ucrainei (Mitsotakis)
114

237
Asigurarea de răspundere civilă pentru trotinetele și bicicletele electrice devine obligatorie din 16 noiembrie
237

56
Consiliul Concurenței critică plafonarea adaosurilor comerciale la anumite alimente: Este justificată doar în situații excepționale
56

1.545
Adrian Câciu îl critică dur pe Radu Miruță, care s-a "plimbat" în Arabia Saudită pe banii arabilor: "Avem conflict de interese, neglijență în serviciu. Pe altele, care țin de moralitate, nu le mai enumăr."
1.545

110
Extrema dreaptă franceză cere o soluție pentru anularea acordului Mercosur
110

1.948
Rezultatele LOTO de duminică, 16 noiembrie – Report uriaș la Joker. Numerele câștigătoare au fost extrase
1.948

2.205
România stă pe un butoi cu pulbere - 7 explozii în 30 de zile și zero soluții. Expert: 'Fără măsuri, siguranța depinde de noroc'
2.205


















Comentează