CFR Cluj a câştigat şi ultimul amical al iernii din cantomanetul din Turcia, scor 4-2 cu AS Trencin

CFR Cluj

CFR Cluj a câştigat şi ultimul amical al iernii, scor 4-2, cu AS Trencin, din Slovacia, în cantonamentul din Turcia, relatează News.ro.

Ţucudean a deschis scorul pentru CFR în minutul 9 al întâlnirii. Billel Omrani a făcut 2-0 pentru CFR Cluj dintr-o lovitură de la 11 metri, iar Ciprian Deac a stabilit scorul pauzei, 3-0. Culio a făcut 4-1, dintr-un penalty obţinut de Omrani.

CFR Cluj a început în formula: Arlauskis, Manea, Lang, Vinicius, Camora, Djokovic, Bordeianu, Deac, Păun, Ţucudean, Omrani

Au mai jucat în repriza a doua: Mureşan, Peteleu, Culio, Ioniţă, Costache, Petrila, Hoban, Males, Ganea, Potra, Ionuţ Rus.

În cantonamentul din Turcia, CFR Cluj a obţinut 3 victorii şi o remiză.