CFR Cluj a obținut un egal cu Celtic Glasgow, în preliminariile Champions League - VIDEO

Inquam Photos / Manases Sandor
CFR CLuj campioana campionat

CFR Cluj și Celtic Glasgow au remizat, scor 1-1, miercuri seară, în prima manșă a turului 3 preliminar al Ligii Campionilor.

Campioana României a deschis scorul în minutul 28, prin Mario Rondon, care a primit o pasă în adâncime și l-a învins pe portarul Bain cu un șut din interiorul careului.

Până la pauză, Celtic a restabilit egalitatea. Mijlocașul James Forrest a înscris pentru scoțieni, în minutul 37.

Vezi golurile AICI

Deși a avut o posesie mai bună în repriza secundă, CFR Cluj nu a reușit să mai înscrie, iar partida s-a încheiat cu scorul de 1-1, un rezultat dătător de speranțe pentru echipa lui Dan Petrescu în vederea returului de la Glasgow.

Meciul retur dintre Celtic şi CFR Cluj este programat pentru marţi, 13 august, de la ora 21:45, la Glasgow.

CFR Cluj: Arlauskis - Susic, Vinicius, Burcă, Camora - C. Deac, L. Aurelio, Bordeianu, Djokovic - Rondon (76' Țucudean) , Omrani (67' Păun)

Celtic: Bain - Ajer, Elhamed (87' Bitton), Simunovic (75' Jullien), Bolingoli - Forrest, Brown, McGregor - Christie - Edouard, Morgan (67' Ntcham)

Învingătoarea duelului dintre CFR Cluj și Celtic se va înfrunta în play-off-ul Ligii Campionilor cu Slavia Praga (Cehia). Pierzătoarea va merge în play-off-ul Europa League, unde o va înfrunta pe învingătoarea dintre Sheriff Tiraspol (Moldova) și AIK Stockholm (Suedia).