CFR Cluj a pierdut în Turcia, cu Sivasspor, scor 0-3, în etapa a cincea a grupelor Conference League

CFR Cluj

Echipa CFR Cluj a pierdut joi, în deplasare, scor 0-3, meciul cu echipa turcă Sivasspor, din cadrul etapei a cincea a grupelor Conference League, informează News.ro.

Turcii au deschis scorul prin Yatabare, în minutul 22 şi l-au majorat în minutul 64, când Gradel a şutat şi Janga a deviat balonul în poartă. Site-ul UEFA l-a creditat pe Gradel ca autor al golului. Yatabare a reuşit dubla în minutul 73.

Sivasspor este pe locul 1 în grupa G, cu 10 puncte, şi s-a calificat pentru primăvara europeană. Pe locurile 2 şi 4 urmează CFR Cluj şi Slavia Praga, cu câte 7 puncte şi Ballkani – 4 puncte.

Ultima etapă din grupe se va juca joi, 3 noiembrie, iar CFR Cluj va întâlni pe Ballkani, pe teren propriu.

SIVASSPOR: Vural - Paluli, Goutas, Osmanpaşa, Ciftci (Gradel 46) - Arslan, Keita (Ulvestad 81) - Njie, Saba (Yalcin 90), Yesilyurt (Erdal 90) – Yatabare (Angielski 81). ANTRENOR: Rıza Çalımbay

CFR CLUJ: Scuffet - Cr. Manea, Yuri (Bordeianu 85), Kolinger (Burcă 46), Camora – Boateng (Hoban 78), Muhar, Cvek (Braun 70) – Deac (Petrila 70), Janga, Roger. ANTRENOR: Dan Petrescu

Cartonaşe galbene: Yesilyurt 53, Angielski 88 / Kolinger 15

Arbitru: Rohit Saggi – Geir Isaksen, Morten Jensen – Mohammad Usman Aslam (toţi din Norvegia)