CFR Cluj a pierdut meciul amical cu Holstein Kiel, scor 1-2, în cantonamentul de iarnă din Spania

GSP
CFR Cluj

CFR Cluj a pierdut, vineri, primul meci amical disputat în cantonamentul de iarnă din Spania. Campioana României a cedat împotriva echipei Holstein Kiel, din liga secundă germană, scor 1-2, anunță MEDIAFAX.

Formația din Germania a deschis scorul în minutul 57, prin Makana Baku, care a profitat de erorile comise de Luis Aurelio și portarul Cosmin Vâtcă. 10 minute mai târziu, Billel Omrani a egalat în urma unui șut din interiorul careului. Holstein Kiel a obținut victoria după golul lui Michael Eberwein, din minutul 82.

CFR Cluj a început meciul cu Kiel în următoarea formulă: Arlauskis – Susic, Vinicius, Burcă, Camora – Bordeianu, Hoban, Djokovic – Deac, Traore, Costache.

În cantonamentul din Spania, echipa antrenată de Dan Petrescu va mai disputa trei partide amicale, după cum urmează:

CFR Cluj – Ferencvaros – 20.01.2020 – ora 18:30 – Locație: Benidorm

CFR Cluj – Dundalk FC – 22.01.2020 – ora 17:00 – Locație: Oliva Nova

CFR Cluj – Emelec – 25.01.2020 – ora 13:00 – Locație: Oliva Nova

Citește și: VIDEO Viorica Dăncilă, întrebată de ce are imaginea că ar fi PROASTĂ: 'S-a speculat! Se întâmplă. Ai o zi mai proastă. Ceilalți lideri politici mai fac greșeli'/

În primul meci oficial din 2020, CFR Cluj va întâlni FCSB, pe 2 februarie, într-o partidă contând pentru runda cu numărul 23 din Liga 1.