CFR Cluj a umilit echipa primăriei din Craiova: Patru goluri marcate în 10 minute / VIDEO

csu craiova cfr cluj

CFR Cluj a umilit echipa primăriei din Craiova. A marcat 4 goluri în zece minute şi a câştigat fără problemel meciul împotriva lui CSU.

După 0-0 la pauză, clujenii s-au descătușat după eliminarea lui Sebastian Achim în minutul 47. În minutul 53 Camora a deschis scorul.

Au urmat alte două goluri ale lui Jakolis în minutele 58 și 61, iar Petrucci a închis tabela în minutul 63.

În urma acestui rezultat CFR Cluj a urcat pe locul 1 în play-out cu 36 de puncte, fiind la egalitate cu CSMS Iași și CS U Craiova. În ultima etapă o va întâlni pe FC Botoșani.

Verdictul pentru Europa se va da în ultima etapă. CS U Craiova, care acum e pe locul 3, va juca împotriva Petrolului, acasă, în timp ce CSMS Iași are meci la Timișoara, cu ACS.