Chelsea a remizat acasă cu Brighton, după ce oaspeții au egalat în minutul 90+1

Chelsea

Formaţia Chelsea Londra a remizat, miercuri seară, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Brighton, într-un meci din etapa a XX-a a campionatului Angliei.

Chelsea a deschis scorul prin Lukaku, în minutul 28. Brighton a egalat pe final, în minutul 90+1, prin Welbeck.

Partida Brentford – Manchester City are loc tot miercuri, iar confruntarea Manchester United – Burnley se vor disputa joi.

Lider în clasament este Manchester City, cu 47 de puncte (19 jocuri). Chelsea este pe locul doi, cu 42 de puncte, iar poziţia a treia este ocupată de Liverpool, care are 41 de puncte (19 jocuri). Brighton se află pe locul 10, cu 24 de puncte.