Chelsea câştigă incredibil cu Manchester United, în ultimul meci al etapei a 31-a din Premier League

Pinterest.com
premier league

Echipa engleză Chelsea a învins joi seara, pe teren propriu, scor 4-3, formaţia Manchester United, în ultimul meci al etapei a 31-a din Premier League. Londonezii au marcat două goluri în minutele 10 şi 11 ale prelungirilor, scrie news.ro.

Pe Stamford Bridge gazdele au început foarte bine şi Conor Gallagher a deschis scorul în minutul 4. Cole Palmer a majorat avantajul londonezilor în minutul 19, transformând un penalti, dar elevii lui ten Hag au revenit incredibil, în numai cinci minute.

Alejandro Garnacho a înscris în minutul 34, iar Bruno Fernandes a egalat în minutul 39. Mancunienii au crezut că au dat lovitura decisivă în minutul 67, prin Garnacho, dar finalul a fost epic.

În minutul 90+6 Dalot s-a împiedicat în careu şi a căzut peste Madueke, s-a dat penalti pe care Cole Palmer l-a transformat şi scorul a devenit egal, 3-3. La următorul atac al lui Chelsea, Cole Palmer a reuşit să înscrie cel de-al treilea său gol şi londonezii s-au impus incredibil cu 4-3.

În clasament Manchester United este pe locul 6, cu 48 de puncte, iar Chelsea a urcat pe 10, cu 43 de puncte.