Lazio a cedat acasă, cu Udinese, într-un meci din etapa a 28-a a Serie A

eurosport.ro
serie a

Echipa italiană Udinese a învins luni seara, în deplasare, scor 2-1, formaţia Lazio Roma, într-un meci din etapa a 28-a a Serie A. Cele trei goluri au fost marcate între minutele 47 şi 51, informeazp news.ro.

Romanii au lovit bara, prin Zaccagni, în minutul 4, apoi acelaşi jucător a trimis peste poarta oaspeţilor, în minutul 28. Udinese a fost periculoasă pe final de repriză, dar la cabine s-a intrat cu scor alb.

Imediat după pauză, Lucca a deschis scorul pentru Udinese, în minutul 47, dar gazdele au egalat în minutul 49, când Giannetti a deviat în propria poartă o centrare a lui Zaccagni.

Răspunsul oaspeţilor a venit după două minute, cu un gol semnat de Zarraga. Nehuen Perez, de la Udinese, a fost eliminat în minutul 90+4, dar situaţia de pe tabelă nu s-a schimbat, 2-1 pentru Udinese, care a urcat pe locul 13, cu 27 de puncte.

Lazio Roma ocupă poziţia a 9-a, cu 40 de puncte.