Ciclistul argetinian Maximiliano Richeze (Team UAE), depistat pozitiv la coronavirus în urmă cu zece zile, a părăsit spitalul din Abu Dhabi unde a fost internat în urmă cu 18 zile, informează agenţia spaniolă EFE potrivit Agerpres.
Sprinterul Team Emirates, care a participat la Turul Emiratelor Arabe Unite, competiţie suspendată pe data de 26 februarie din cauza coronavirusului, s-a recuperat după boală, aşa cum au demonstrat ultimele analize.
"După 18 zile în spital, ultimele două testări s-au dovedit negative la Covid-19 şi au decis să mă externeze", a precizat rutierul.
"Le mulţumesc medicilor şi asistentelor de la spitalul din Abu Dhabi pentru toată îngrijirea şi mulţumesc, în special, tuturor persoanelor pentru mesajele primite!", a adăugat Richeze
Ciclistul argetinian Maximiliano Richeze s-a vindecat de coronavirus
Explorează subiectul
Articole Similare

4
Câți bani primește câştigătorul Turneului Campionilor
4

9
Probleme pentru Mircea Lucescu înaintea meciului cu Austria. Tricolorii pe care nu se poate baza
9

17
Vicepreşedinte FIFA, avertizare: Rolul Israelului în fotbalul mondial ar trebui să fie decis de UEFA
17

13
Biletele pentru Cupa Mondială 2026 au fost puse în vânzare, dar se cunosc doar jumătate dintre echipele calificate
13

169
UEFA a luat decizia chiar înainte de FCSB - Young Boys
169

191
Englezii îi interzic lui Radu Drăgușin să joace pentru naționala României
191

118
Jayson Papeau, prezentat oficial la noua lui echipă din Superliga
118

72
FC Barcelona şi Veszprem, în finala Campionatului Mondial al Cluburilor
72

109
Gael Monfils a anunțat când își va încheia cariera: 'Sunt împăcat cu decizia'
109

37
Elizabeta Samara și Bernadette Szocs, în sferturi la China Smash. Eduard Ionescu s-a calificat în optimi
37

86
VIDEO Xabi Alonso a pimit un cadou inedit de la un jurnalist kazah
86

35
Canelo Alvarez nu va mai urca în ring cel puţin la jumătatea anului 2026
35

26
U-BT Cluj-Napoca își începe aventura în Eurocup
26
Comentează