Circulaţie blocată pe drumul european E79 (Defileul Jiului) după ce un TIR s-a răsturnat

Autor: Cătălin Lupășteanu

Publicat: 09-08-2022

Actualizat: 09-08-2022

Article thumbnail

Sursă foto: Foto news.ro

Pompierii gorjeni intervin, marţi dimineaţă, pe drumul european E79 (Defileul Jiului), în zona Mănăstirii Vişina, în cazul unui accident rutier cu două victime neîncarcerate, după ce un TIR s-a răsturnat, circulaţia fiind blocată pe ambele sensuri, potrivit Agerpres.

Potrivit ISU Gorj, la faţa locului intervin Garda de Intervenţie Bumbeşti Jiu cu o autospecială pentru descarcerare şi un echipaj SMURD, precum şi SAJ cu 3 ambulanţe.

"În acest moment intervenim pentru gestionarea unei situaţii de urgenţă generată de un accident rutier produs în zona Mănăstirii Vişina, în care a fost implicat un TIR care s-a răsturnat pe partea carosabilă. (...) Primele echipaje ajunse la faţa locului au constatat că în urma impactului au rezultat 2 victime care nu sunt încarcerate. Circulaţia este blocată pe ambele sensuri, TIR-ul este răsturnat pe carosabil, pe drumul european E79", a informat purtătorul de cuvânt al ISU Gorj, Florin Chisim.

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri