Claudiu Keşeru a reuşit să marcheze un gol în meciul Ludogoreţ - Vitoşa Bistriţa

Claudiu Keșeru

Atacantul Claudiu Keşeru a deschis scorul în meciul pe care echipa sa, Ludogoreţ, l-a câştigat, luni, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (0-0), cu Vitoşa Bistriţa, în etapa a XVII-a a campioantului bulgar de fotbal. Keşeru a marcat în mintul 52. Celelalte reuşite le-au aparţinut lui Misidjan '64 şi Campanharo '68. Oaspeţii au evoluat în zece jucători din mintul 62, după eliminarea lui Kutev.

Atacantul român a fost titular, a primit un cartonaş galben în minutul 42 şi a fost înlocuit în minutul 79 de polonezul Goralski. Tot la Ludogoreţ, fundaşul Cosmin Moţi a fost rezervă. Ludogoreţ este pe locul I în clasament cu 42 de puncte, după 17 etape, urmată de ŢSKA Sofia, cu 38 de puncte. Vitoşa e pe ultimul loc, 14, cu trei puncte din trei rezultate de egalitate, conform news.ro.