Clubul englez de ligă secundă Derby Coutny a anunţat că oferta de cumpărare a omului de afaceri american Chris Kirchner a fost în final acceptată, informează L'Equipe, citat de Agerpres.
După mai multe luni de negocieri, gruparea din Championship va intra în final în proprietatea lui Chris Kirchner, cel care şi-a retras oferta iniţială înainte de Crăciun.
Părţile implicate s-au apropiat din nou în ultima perioadă, iar miercuri a fost găsit în final un acord cu responsabilii clubului, aflat sub administrare judiciară, precizează publicaţia din Hexagon.
"Este o etapă pozitivă pentru noi toţi. Mai este încă de muncă până când se va finaliza (tranzacţia), însă este pentru prima oară când acest club poate avansa. Important este că acest club a supravieţuit", a declarat fostul atacant englez Wayne Rooney, antrenorul lui Derby County.
Clubul englez de ligă secundă Derby Coutny va fi cumpărat de americanul Chris Kirchner
Explorează subiectul
Articole Similare

25
Minaur Baia Mare a pierdut acasă în Liga Naţională
25

38
Patru români vor lupta pentru aur la Europenele Under-17
38

46
Acţiunile la Bursa de Valori Milano ale clubului Juventus Torino, în creştere după refuzul de vânzare
46

22
Clubul belgian Genk l-a demis pe antrenorul Thorsten Fink
22

29
Farul Constanţa - UTA Arad 1-1, în Superligă
29

36
Selecţionerul Scoţiei, Steve Clarke, le cere fanilor să nu se îndatoreze pentru a participa la CM 2026
36

53
FCSB, victorie cu Unirea Slobozia (2-0), în Superligă
53

13
Real Sociedad l-a concediat pe antrenorul Sergio Francisco
13

22
Portarul Ter Stegen ar putea reveni la FC Barcelona în meciul de marţi din Cupa Spaniei
22

17
Fundaşul spaniol Sergio Reguilon, la Inter Miami pentru un sezon
17

12
Endrick, jucătorul lui Real Madrid, este tot mai aproape de un împrumut la Lyon
12

29
România va avea sigur o reprezentantă în sezonul viitor al Ligii Campionilor
29

15
Lautaro Martinez,implicat în mai mult de 10 goluri pentru Inter în fiecare dintre ultimele şapte sezoane
15





















Comentează