Clubul Real Madrid s-a impus în fața lui Getafe, scor 3-0, în etapa 19 din LaLiga

Real Madrid

Real Madrid s-a impus, sâmbătă, în fața lui Getafe, cu scorul de 3-0, în etapa 19 din LaLiga, anunță MEDIAFAX.

Scorul a fost deschis în minutul 34, printr-un autogol comis de David Soria. Raphael Varane a marcat pentru 2-0, în minutul 53, după ce a reușit să lovească cu capul balonul trimis din centrarea lui Toni Kroos. Ultimul gol al partidei a fost marcat, în minutul 90+6, când pasa trimisă de Federico Valverde l-a găsit în fața porții pe Luka Modric.

Echipele utilizate:

Getafe: Soria – Suarez, Dakonam, Cabrera, Nyom (Ndiaye 81) – Fajr (Molina 60), Arambarri, Maksimovic, Cucu – Mata (Portillo 80), Angel

Real Madrid: Courtois – Mendy, Varane, Militao, Carvajal – Kroos (Valverde 71), Casemiro, Modric – Isco (Junior Vinicius 71), Benzema (Jovic 81), Bale

În clasamentul din LaLiga, Getafe ocupă locul 7, cu un total de 30 de puncte, iar Real Madrid este lider, cu 40 de puncte.