COȘMAR pentru Simona Halep: În sferturi întâlnește ADVERSARA care a BĂTUT-O de 5 ori până acum și care o poate da jos de pe locul 1 mondial

captură Twitter
Simona Halep

Simona Halep are o adversară de coșmar în sferturile de finală de la Roland Garros! Nemțoaica Angelique Kerber îi va sta în cale și, în cazul unei înfrângeri, Halep va pierde fotoliul de lider mondial

Angelique Kerber, locul 12 WTA, a învins-o pe jucătoarea franceză Caroline Garcia, locul 7 WTA, în numai două seturi. A fost 6-2, 6-3 pentru fostul lider mondial.

În disputele directe, Halep și Kerber se află la egalitate, 5-5. Ultimul meci a fost unul de poveste, în semifinalele de la Australian Open, când s-a impus Halep. Însă, Halep a pierdut ambele meciuri disputate pe zgură.