Concordia a obţinut prima victorie din acest sezon, scor 2-1 la Mediaş.Ilfovenii au avut doi jucători eliminaţi pe final / VIDEO

gsp.ro
Chiajna Medias

Concordia Chiajna a învins, luni, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa Gaz Metan Mediaş, într-un meci din etapa a noua a Ligii I. Pentru gruparea din Chiajna, este prima victorie din actuala ediţie de campionat. Ilfovenii au avut doi jucători eliminaţi pe final, conform news.ro.

VIDEO CU GOLURILE

Au marcat Bojan Golubovici '90+3 pentru gazde şi Ronaldo Deaconu '46 şi Paul Batin '61 pentru oaspeţi.

0-1: Deaconu a deschis scorul dintr-o lovitură liberă.

0-2: Batin a mărit diferenţa cu un şut de la 16 metri.

1-2: Golubovici a înscris cu capul, din patru metri.

În minutul 84, Andrei Patache de la Concordia Chiajna a fost eliminat, după ce a primit al doilea cartonaş galben. În minutul 89 a fost eliminat şi Paul Batin, tot după ce a primit al doilea cartonaş galben.

Gaz Metan Mediaş: Pleşca – Voicu (Lokaj '54), Perendija, M. Constantin, De Vriese – Bic, Paulo Pereira (Manole '62) – Surugiu, Olaru (Mitici '67), Popovici – Golubovici. Antrenor: Cristian Pustai.

Concordia Chiajna: Bălgrădean – Patache, Manasse, Marc, Albu – Bawab (Bucşa '66), Babic – Cristescu (Grădinaru '88), R. Deaconu, Bud (Pena '77) – P. Batin. Antrenor: Vasile Miriuţă.

Cartonaşe galbene: Paulo Pereira '49, Popovici '90, M. Constantin '90+5 / Patache '32, '84, Marc '48, Bawab '53, Batin '58, '89

Cartonaşe roşii: Patache '84, Batin '89

Arbitri: Istvan Kovacs – Ovidiu Artene, Daniel Hulubei – Robert George Dumitru

Observatori: Cristian Nica, Romulus Gabor

Înainte de startul jocului, s-a ţinut un minut de reculegere în memoria lui Nicolae Lupescu.