Concordia Chiajna a învins, în deplasare, cu 1-0, pe FC Botoşani: Ilfovenii au jucat în 10 din minutul 16 - VIDEO

FC Botoșani Concordia Chiajna

Concordia Chiajna a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa FC Botoşani, în etapa a X-a a play-out-ului Ligii. Ilfovenii au jucat în inferioritate numerică din minutul 16, după eliminarea lui Bawab.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Paul Batin, în minutul 19, din centrarea lui Marc, scrie news.ro.

Vezi golul AICI

Din minutul 16, Concordia a evoluat cu un jucător mai puţin, după eliminarea lui Bawab ca urmare a unui fault asupra lui Burcă.

FC Botoşani: Cobrea - Plămadă, Burcă, Miron (Unguruşan '43)- Muşat, Roman, Achim, Moruţan -.Golofca (Axente '65), Golubovic, Rodriguez (Chitoşcă '77). Antrenor: Costel Enache

Concordia Chiajna: Caparco - Bărboianu, Albu, Marc, Fota - Bucşă, Prepeliţă (Pena '84)- Bawab, Cristescu, Grădinaru (Bumba '89), Batin (Nivaldo '53). Antrenor: Ionuţ Badea

Cartonaşe galbene: Miron '23, Rodriguez '69, Achim '82 / Prepeliţă '45+2, Caparco '90+2

Cartonaş roşu: Bawab '16

Meciul a fost arbitrat de Istvan Kovacs, ajutat de Alexandru Cerei şi Marius Marica.

Rezervă a fost Florin Mazilu, iar observatori Sorin Boca şi Iuliuss Nemţeanu.