Concordia Chiajna a remizat cu FC Botoșani, 2-2, iar ilfovenii rămân ultimii în campionat

FC Botoșani Concordia Chiajna

Meciul din etapa a 8-a a play-out-ul Ligii 1 Betano dintre Concordia Chiajna și FC Botoșani s-a terminat 2-2.

Concordia a deschis scorul încă din minutul 9, prin Moussa, dar moldovenii au ripostat în repriza secundă, când au restabilit egalitatea. În minutul 64, fundașul Meira și-a trimis în propria poartă un balon centrat pe jos, iar scorul s-a făcut 1-1. În următoarele minute, cele două echipe au mai punctat de două ori. Cadamuro pentru Concordia, minutul 69, și Roman pentru Botoșani, minutul 72, au stabilit scorul final, informează mediafax.ro.

În urma acestui eșec, Concordia rămâne pe ultimul loc în play-out, 16 puncte, la 6 lungimi de ultimul loc care asigură rămânerea în primul eșalon. Botoșani se situează în acest moment pe locul 3, 26 de puncte, la 7 distanță de locul 6, care duce la barajul pentru menținerea în prima ligă.