Conference League: Gent – West Ham United 1-1

News.ro
minge fotbal poarta

Echipa belgiană Gent a încheiat la egalitate joi, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia engleză West Ham United, în prima manşă a sferturilor de finală din Conference League, potrivit news.ro.

Danny Ings a deschis scorul în minutul 45+3, marcând primul lui gol în cupele europene, din pasa lui Jarrod Bowen.

Gazdele au egalat în minutul 57, prin golgeterul la zi al campionatului belgian, Hugo Cuypers. În minutul 90+3 polonezul Kamil Piatkowski (Gent) a primit al doilea galben pentru un fault în careu la Lucas Paqueta.

Arbitrul grec Tasos Sidiropoulos a verificat faza la sistemul VAR şi a anulat cartonaşul galben luând decizia de a nu acorda penalti.