Continuă seria neagră pentru Arizona Coyotes în NHL

reiadat.com
hochei

Echipa Arizona Coyotes a suferit a 12-a înfrângere consecutivă în Liga profesionistă nord-americană de hochei pe gheaţă (NHL), fiind învinsă de formaţia Winnipeg Jets, în deplasare, cu scorul de 4-3, după prelungiri, într-o partidă disputată duminică seara, potrivit Agerpres.

Coyotes va încerca să pună capăt acestei serii negre marţi, când va juca împotriva formaţiei Montreal Canadiens la Bell Centre, în cadrul turneului său de cinci meciuri în deplasare.

Într-o altă partidă desfăşurată duminică, "veteranul" Patrick Kane (35 de ani) a marcat, în prelungiri, golul victoriei formaţiei Detroit Red Wings în faţa fostei sale echipe, Chicago Blackhawks, alături de care a câştigat de trei ori Cupa Stanley, în 2010, 2013 şi 2015

Kane a avut parte de o primire emoţionantă la Chicago, unde gazdele au difuzat, în prima pauză TV, un filmuleţ intitulat "Thank You Kane", în care diverse persoane din Windy City îi mulţumeau pentru performanţele sale în cele 16 sezoane petrecute la Blackhawks.