Universitatea Craiova rămâne în cărți pentru calificarea în grupele Conference League - Remiză 10 contra 10

uefa.com
conference league

Formaţia Universitatea Craiova a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut, joi, pe teren propriu, în compania echipei israeliene Hapoel Beer Sheva, în prima manşă din play-off-ul Conference League.

Hapoel a deschis scorul prin golul marcat de Hatuel, în minutul 70, în timp ce pentru Universitatea Craiova a punctat Ivan, din penalti, în minutul 74.

Paul Papp a fost eliminat la pauză, iar de la Hapoel a fost eliminat El Hamed, în minutul 73.

Universitatea Craiova: Lazar - Papp, Raul Silva, Screciu - Hanca (Căpăţână '63), Al. Creţu, Mateiu, Bancu - Baiaram, Koljic (Martic '46), Ivan. Antrenor: Mirel Rădoi

Hapoel Beer Sheva: Glazer - Tibi, Elhamed, Miguel Vitor, Helder Lopes - Bareiro, Micha (Selmani '68), Keltjens, Abu Abaid, Ansah  (Hatuel '55)- Hemed (Dadya '75). Antrenor: Elyaniv Barda

Cartonaşe galbene: Creţu '89 / Lopes '37, Bareiro '45+2, El Hamed '52, Keltjens '60

Cartonaşe roşii: Papp '46 / El Hamed '73

Partida a fost arbitrată de Nicolas Walsh (Scoţia).

Returul va avea loc joia viitoare, de la ora 20.00, în Israel.