Cristian Săpunaru a fost eliminat la meciul de pe teren propriu al formației Kayserispor cu Alanyaspor

Fotbalistul echipei Kayserispor, Cristian Săpunaru, a fost eliminat, miercuri, la meciul de pe teren propriu cu formaţia Alanyaspor, încheiat la egalitate, scor 1-1, în etapa a XXIII-a a campionatului Turciei, potrivit news.ro.

Pentru echipa antrenată de Dan Petrescu a înscris Maglica, în minutul 54. Oaspeţii au egalat prin Tzavellas, în minutul 79.

Săpunaru a primit un cartonaş galben în minutul 76 şi pe al doilea un minut mai târziu, fiind astfel eliminat. Pentru el a fost meciul cu numărul 100 la Kayserispor.

Ceilalţi doi români de la Kayserispor, Denis Alibec şi Silviu Lung Jr., nu au făcut parte din lot, ei fiind accidentaţi.

Kayserispor ocupă locul 17 în clasament, cu 23 de puncte. Alanyaspor este pe locul patru, cu 38 de puncte. Lider este Fenerbahce, care are 48 de puncte.