Cristiano Bergodi, antrenor FC Voluntari, e optimist, după eșecul cu Gaz Metan: 'Putem lua puncte cu Viitorul, în etapa următoare'

Cristiano Bergodi

După înfrângerea cu Gaz Metan Mediaș din deplasare, scor final 0-1, Cristiano Bergodi se arată din nou mulțumit de jocul echipei lui, deși Voluntari a acumulat doar 8 puncte și este lanterna roșie a Ligii 1, anunță MEDIAFAX.

Tehnicianul ilfovenilor speră ca în următoarea etapă să reușească să câștige, chiar dacă Viitorul nu este un adversar comod. ”Am ajuns foarte bine în careu, mai ales în prima repriză. I-am felicitat pe băieți, dacă avem această atitudine și această ambiție, eu zic că luni, cu Viitorul, putem lua puncte. Sperăm să nu ne îndepărtăm prea mult de echipele din fața noastră. În play-off va fi un alt campionat, sigur, putem regla niște lucruri în iarnă, în perioada de transferuri.” , a declarat Cristiano Bergodi la finalul partidei.

Gaz Metan Mediaș a învins marți, la limită, pe FC Voluntari, 1-0. Sergiu Buș a fost cel care a marcat golul câștigător în minutul 80.