Cristiano Ronaldo a marcat vineri primul său gol într-un meci oficial pentru Al-Nassr, starul portughez transformând un penalty în minutul 90+3 al meciului cu Al-Fateh, încheiat 2-2, în etapa a 15-a a campionatului de fotbal al Arabiei Saudite, informează presa internaţională.
Ronaldo, care a purtat banderola de căpitan al lui Al-Nassr, reuşise o dublă într-un meci demonstrativ împotriva lui PSG, dar nu înscrisese până acum pentru noua sa echipă într-un meci din Supercupa Arabiei Saudite şi unul de campionat.
Al-Fateh, echipa gazdă, a deschis scorul prin Cristian Tello în minutul 12. Al-Nassr a egalat graţie lui Anderson Talisca în minutul 42, pentru ca Sofiane Bendebka să le readucă în avantaj pe gazde în minutul 58. La două minute după golul lui Ronaldo, Anderson Talisca a fost eliminat.
Al-Nassr este liderul campionatului, cu 34 de puncte după 15 jocuri, cu golaveraj mai bun decât a doua clasată, Al-Shabab, ce are un meci mai mult disputat. Pe locul 3 este Al-Hilal, cu 32 de puncte după 15 jocuri. Al-Fateh ocupă locul 6, cu 22 de puncte după 15 jocuri.
Al-Tai, echipă antrenată de Mirel Rădoi, ocupă locul 10, cu 18 puncte (15 jocuri), iar Al-Raed, pregătită de Marius Şumudică se află pe 11, cu 16 puncte (15 jocuri), din 16 echipe.
Cristiano Ronaldo a marcat primul său gol într-un meci oficial pentru Al-Nassr
Explorează subiectul
Articole Similare

130
Rakow - Universitatea Craiova: 'Experienţa pe care nu o avem a fost decisivă în seara asta' - Mirel Rădoi
130

34
Conference League: Înfrângeri pentru Edward Iordănescu şi Răzvan Marin / Rezultatele partidelor de joi
34

67
Rakow - Univ Craiova: 'Nu am făcut nimic din ce am pregătit' - Nicuşor Bancu
67

80
Rezultate înregistrate joi seara, în etapa a doua din Liga Europa
80

19
Liga Europa: Ionuţ Radu a câştigat duelul cu Lucescu Jr, Celta – PAOK 3-1
19

61
Denis Alibec după înfrângerea FCSB: Cu mai mult noroc am fi putut obţine un rezultat bun în această seară
61

14
AS Roma, învinsă acasă de Lille, scor 0-1, în Liga Europa
14

32
Daron Russell va juca pentru naționala României în preliminariile World Cup
32

4.111
Bărbatul care a vandalizat palatul lui Gigi Becali a fost bătut măr: Ce scrie în certificatul medico-legal
4.111

24
Dinamo Bucureşti a câştigat primul amical la Turneul Elite Cup
24

150
Momente tensionante la meciul FCSB – BSC Young Boys
150

34
Luca Zidane, convocat pentru prima dată la naționala Algeriei
34

39
Răzvan Burleanu va conduce Institutional Relations Committee al FIFA
39
Comentează