Cristiano Ronaldo, deranjat de un fan care a intrat pe teren la meciul Bayer Leverkusen-Juventus

Pro Sport
Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo (34 de ani) a avut parte de un episod neplăcut la finalul meciului Bayer Leverkusen-Juventus, scor 0-2, disputat miercuri seara, în grupa D a Ligii Campionilor. Portughezul a fost deranjat de un fan care a intrat pe teren.

La finalul partidei, un fan a fugit către Cristiano Ronaldo pentru a face o fotografie. Alergat de forțele de ordine, suporterul s-a grăbit să îl ia de gât pe portughez, fapt care l-a determiant pe fotbalistul lui Juventus să reacționeze nervos.

Ronaldo l-a împins pe suporter, care ulterior a fost prins de forțele de ordine și evacuat. Portughezul s-a uitat în continuare nedumerit la bărbatul respectiv, însă a fost liniștit rapid de portarul Gianluigi Buffon.

Citește  și: Australia, țara în care se fură mii de sticle de apă potabilă: Seceta face ravagii

Cristiano Ronaldo a fost cel care a deschis scorul în meciul din Germania, în minutul 75. Gonzalo Higuain a punctat în minutul 90+2, astfel că Juventus s-a impus cu 2-0 contra celor de la Bayer Leverkusen.

În urma acestei victorii, Juventus a încheiat pe primul loc grupa D și s-a calificat în optimile de finală ale Ligii Campionilor.