CS Mioveni a spulberat şansele Stelei la play-off, învingând-o cu 2-0

Wikipedia
CSA Steaua

Echipa CS Mioveni a învins luni, pe teren propriu, scor 2-0, formaţia CSA Steaua, într-un meci al etapei a 18-a din liga secundă, potrivit news.ro.

Gazdele au deschis scorul în minutul 60, prin Andrei Panait. Militarii au reacţionat prin bara lui Nacho Heras, din minutul 64, dar Mioveni a înscris al doilea gol în minutul 75, când Ion Cărăuş a trimis în plasă pentru 2-0 scor final, asigurând locul echipei sale în play-off-ul ligii secunde.

În clasament, înaintea ultimei etape din sezonul regular, CSC Şelimbăr este pe primul loc, cu 39 de puncte, urmată de Corvinul (37 de puncte), Unirea Slobozia (37 de puncte) şi CS Mioveni (cu 32 de puncte). Pe locurile 5 şi 6 se află Gloria Buzău şi FK Csikszereda, ambele cu câte 31 de puncte.

CSA Steaua este pe locul 10, cu 25 de puncte, fără şanse de a mai ajunge în play-off.