CSA Steaua - Unirea Dej 3-0, în primul meci al play-off-ului Ligii a 2-a

wikipedia.org
steaua

Faza play-off-ului Ligii a 2-a la fotbal masculin a debutat joi cu primul meci al etapei inaugurale, disputat de CSA Steaua București și revelația sezonului Unirea Dej. Militarii s-au impus cu 3-0 și rămân în fruntea clasamentului, în ciuda faptului că nu au drept de promovare în Superligă.

Ardelenii au reușit să echilibreze partida în prima repriză, în care gazdele au deschis scorul în urma unui autogol marcat de Buta în minutul 41.

Bulgarul Chunchukov a majorat scorul la 2-0, la 4 minute după reluarea partidei, iar Atanas Trica a închis tabela în minutul 73, la puțin timp după ce a fost introdus în teren de antrenorul Daniel Oprița.

Militarii conduc clasamentul cu 43 de puncte, în timp ce Unirea Dej rămâne momentan pe locul 4, cu 32 de puncte.

Celelalte două meciuri ale play-ff-ului se joacă duminică, între Oțelul Galați și Poli Iași, și Dinamo București și Gloria Buzău.