Cu un parcurs impecabil, Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi, la Jocurile Europene de la Cracovia

eurosport.ro
Bernadette Szocs

Bernadette Szocs are un parcurs impecabil până în acest moment la Jocurile Europene Cracovia Malopolska 2023, conform news.ro.

A doua victorie de pe tabloul de simplu feminin i-a asigurat calificarea printre primele opt jucătoare, în sferturile de finală.
În runda programată în această dimineaţă, Bernadette Szocs a reuşit să-şi păstreze concentrarea şi să gestioneze corect meciul cu Hana Matelova (Cehia), adversară care a revenit de la 0-2. Însă, jucătoarea noastră a fost decisivă pe final şi a trecut victoria în dreptul său, scor 4-2 (11-9, 12-10, 8-11, 10-12, 11-3, 15-13).
De la 16:20, Bernadette Szocs revine la masa de joc alături de Ovidiu Ionescu, în semifinala de dublu mixt, contra maghiarilor Nandor Ecseki şi Dora Madarasz