DESCARCĂ APLICAȚIA: iTunes app Android app on Google Play Windows Phone Store
CELE MAI NOI ȘTIRI ȘI ALERTE BREAKING NEWS: ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Cupa României la fotbal - Programul turului doi al fazei naționale

Cupa Romaniei trofeu

Miercuri, 14 august, cu începere de la ora 17:30, va debuta al doilea tur al fazei naţionale a Cupei României, anunță MEDIAFAX.

Citește și: Alexandru Cumpănașu face dezvăluiri! Legatura dintre PSD și interlopii din Olt

În conformitate cu formatul aprobat în şedinţa Comitetului de Urgenţă din 16 iulie 2019, în această etapă au intrat în competiţie cele 38 de câştigătoare ale fazei întâi şi 22 de echipe care au evoluat în ediţia precedentă a Ligii 3, urmând a se disputa un total de 30 de meciuri, într-o singură manşă, eliminatorie.

Citește și: Familia Alexandrei a luat decizia! Anunț facut de Alexandru Cumpănașu

FRF a anunțat, miercuri, programul partidelor din această fază a competiţiei:

ASMS ACS Sănătatea Darabani (BT) – ACS Foresta Suceava (SV)

CSO Viitorul Liteni (SV) – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ (NT)

AS Unirea Mirceşti (IS) – CS Ştiinţa Miroslava (IS)

AS Viitorul Curiţa (BC) – ACS KSE Târgu Secuiesc (CV)

ACS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi (GL) – CSM Focşani 2007 (VN)

AS Avântul Zărneşti (BZ) – AFC Metalul Buzău (BZ)

CS Viitorul Ianca (BR) – CS Făurei (BR)

CS Victoria Cumpăna (CT) – ACS Pescăruşul Sarichioi Junior (TL)

ACS Bărăganul Ciulniţa (IL) – AFC Unirea 04 Slobozia (IL)

ACS Înainte Modelu (CL) – SC Popeşti-Leordeni (IF)

CSA Steaua Bucureşti (B) – ACS Mostiştea Ulmu (CL)

ACS Viitorul Domneşti (IF) – CS Tunari (IF)

CSM Flacăra Moreni (DB) – AS FC Pucioasa (DB)

AS FC Precizia Săcele (BV) – ACS Olimpic Cetate Râşnov (BV)

ACS Ajax Botoroaga (TR) – CSM Alexandria (TR)

CS Real Bradu (AG) – ACS Vediţa Coloneşti M.S. (OT)

CS Cârcea (DJ) – ACSO Filiaşi (DJ)

CS Minerul Costeşti (VL) – ACS Flacăra Horezu (VL)

CS Inter Petrila (HD) – AFC Metalurgistul Cugir 1939 (AB)

AFC Voinţa Lupac (CS) – CS Hunedoara (HD)

CSC Ghiroda şi Giarmata Vii (TM) – ACS Dumbrăviţa (TM)

ACS Progresul Pecica (AR) – CS Crişul Chişineu Criş (AR)

CS Naţional Sebiş (AR) – Gloria Lunca-Teuz Cermei (AR)

SC Olimpia MCMXXI Satu Mare (SM) – CSC Sânmartin (BH)

AFC Unirea 1924 (AB) – ACS Industria Galda (AB)

CS Floreşti (CJ) – FC Unirea Dej (CJ)

ACS Sticla Arieşul Turda (CJ) – CS Sănătatea SP Cluj-Napoca (CJ)

CS Măgura Cisnădie (SB) – ACS SR Municipal Braşov (BV)

CS Unirea Ungheni 2018 (MS) – AFC Odorheiu Secuiesc (HR)

ACS Unu Fotbal Club Gloria (BN) – CSM Avântul Reghin (MS)

ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Fii la curent cu cele mai noi stiri.

Urmărește stiripesurse.ro pe Facebook

×
NEWSLETTER

Nu uitaţi să daţi "Like". În felul acesta nu veţi rata cele mai importante ştiri.