Descoperire macabră: Cuplu găsit decedat în propria casă, în condiții suspecte

Autor: Nicoleta Nicolau

Publicat: 18-07-2024

Actualizat: 18-07-2024

Article thumbnail

Sursă foto: Inquam Photos / Octav Ganea

Două persoane din Iaşi, soţ şi soţie - de 84 de ani şi 85 de ani - au fost găsite moarte în locuinţă, cauza deceselor nefiind deocamdată cunoscută.

 

Medicii afirmă că nu au descoperit urme de violenţă pe trupurile celor două persoane decedate.

Vecinii sunt cei care au sesizat dispariţia celor doi soţi, întrucât nu i-au mai văzut de câteva zile.

”Cele două persoane au fost găsite decedate în locuinţă de către pompieri, în Iaşi pe strada Islaz. La locul solicitării s-a deplasat o echipă de la Medicină Legală. Nu se cunoaşte cauza. Nu sunt semne de agresiune”, a declarat medicul Diana Cimpoeşu, coordonator UPU SMURD Iaşi.

Poliţiştii au demarat cercetări în acest caz, potrivit news.ro.

Potrivit presei locale, cei doi soți, Aurel și Efrosina Țonea nu aveau copii.

Cei doi dețineau o casă în Bucium și mergeau acolo zilnic cu mașina, dar în ultimele zile nu au mai fost văzuți.

Femeia ar fi avut probleme cardiace, iar bărbatul diabet.

O nepoată a femeii a luat ultima dată legătura cu ei pe 16 iulie 2024, ora 10.00, iar de atunci nu a mai răspuns la telefon.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri