Cuplul Irina Begu/Margarita Gasparyan s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Seul

Irina Begu

Irina Begu (60 WTA la dublu) și Margarita Gasparyan (90 WTA la dublu) s-au calificat, marți, în sferturile de finală ale turneului de la Seul, după ce le-au învins pe Su Jeong Jang (460 WTA la dublu) și pe Na Ri Kim (386 WTA la dublu) , cu scorul de 7-6(2), 4-6, 10-2, anunță MEDIAFAX.

Partida dintre cele două echipe a avut o durată de o oră și patruzeci și patru de minute. Primul set al partidei a ajuns până în tiebreak, unde Begu și Gasparyan au câștigat cu 7-2. În setul secund, Jang și Kim s-au impus cu 6-4. În setul decisiv, Begu și Gasparyan s-au impus total cu 10-2.

În sferturi, Irina Begu și Margarita Gasparyan se vor înfrunta cu Karolina Pliskova (167 WTA la dublu) și Kristyna Pliskova (102 WTA la dublu).