Dacă în minutul '90 Dinamo conducea cu 1 - 0 pe CS Mioveni, finalul meciului a fostul unul de coșmar pentru 'câini'

Digi Sport
Ricardo Grigore dinamo

Formaţia CS Mioveni a învins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Dinamo, într-un meci din etapa a XX-a a Ligii 1 Casa Pariurilor, în care a revenit pe final de la 0-1, conform news.ro

Au marcat Sanoh ‘90+3 (penalti) şi Rusu ‘90+5 pentru gazde, respectiv Sorescu ’62 (penalti) pentru Dinamo.

În minutul 66, Sorin Costreie şi-a chemat brigada la centru pentru scurt timp. Ar fi fost vorba de scanri rasiste la adresa lui Sanoh, potrivit Digi Sport.

CS Mioveni: Ducan – Balaur (Coşereanu ’77), Scarlatache, Garutti – Oancea, Panait (Toma ’64), Dumitriu, Burnea (Şerbănică ’65)– Buziuc (Rădescu ’77), Rusu, Blănaru (Sanoh ’50). Antrenor: Alexandru Pelici

Dinamo: Iliev – Radu (Grigore ’81), Pinto, Ehmann, Kainourgios – Itu (Nunic ’65), Răuţă (Borduşanu ’83), Carp, Torje – Ţîră (Ivanovski ’46), Sorescu. Antrenor: Mircea Rednic

Cartonaşe galbene: Rusu ‘3, Sanoh ’73 / Răuţă ’18, Kainourgios ’45, Radu ’48, Sorescu ‘71

Arbitri: Sorin Costreie - Ionel Dumitru, Florin Păunescu - Iulian Dima

Observatori: Paul Cazan, Marian Dorobanţu

Lider în clasament este CFR Cluj, care are 51 de puncte (19 jocuri). Pe poziţia a doua se află FCSB – 46 de puncte, iar pe 3 este FC Voluntari – 34 de puncte. CS Mioveni ocupă locul 11, cu 20 de puncte, în timp ce Dinamo este pe 15, cu 12 puncte.