Dan Negru, reacție după ce a fost criticat pentru că susține exmatricularea în școli: 'În București, un elev a atacat un profesor cu un cuțit! E breaking news!'

Autor: Florin Pușcaș

Publicat: 05-04-2023

Actualizat: 05-04-2023

Article thumbnail

Sursă foto: facebook.com

În urmă cu două zile, Dan Negru atrăgea atenția, într-o postare pe Facebook, asupra faptului că în școlile din România, începând cu septembrie 2023, exmatricularea elevilor va fi interzisă.

Realizatorul TV cerea repunerea profesorilor în drepturile pe care le-au avut pentru că altfel problemele generate de anumiți elevi pot evolua în situații extrem de grave.

O scriitoare l-a taxat pe Dan Negru pentru unele greșeli gramaticale pe care realizatorul le-ar avea în postare.

Astăzi, la un post de radio cunoscut, subiectul postării lui Dan Negru a fost analizat din nou, iar despre asta a scris chiar el.

În cursul zilei de azi, o profesoară a fost atacată de un elev, de la o școală de top din Capitală.

"Azi, în București, un elev a atacat un profesor cu un cuțit ... E breaking news!", afirmă realizatorul tv.

"Postarea mea despre derbedeii care trebuie să fie exmatriculați din școli a stârnit mare iureș. Sunt in mașină și aud că un radio cu acoperire națională organizează mâine o dezbatere despre mine si despre ideea de a-i exmatricula pe derbedei din școli!"

Realizatorul e nervos că mii de profesori au îndrăznit să aprecieze părerea mea...

Realizatorul, ca si radioul, părtinitori !

Apoi, la același radio, a venit breaking news: "O profesoară a fost înjunghiată de un elev la Colegiul Național „Ion Creangă“ din București", scrie Dan Negru pe Facebook.

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri