Dan Petrescu, scos din sărite de jucătorii săi: CFR Cluj a primit gol în minutul 96 și termină la egalitate meciul cu FC Craiova

Digi Sport
dan petrescu

Formaţia CFR Cluj, liderul Ligii 1, a remizat, sâmbătă seară, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Universitatea Craiova, într-un meci contând pentru etapa a XXIV-a a primului eşalon, în care gazdele au egalat la ultima fază, informează News.ro.

Golul clujenilor a fost marcat de Petrila, în minutul 14. Pentru Craiova a egalat Gustavo, în minutul 90+6.

De la clujeni a fost eliminat Camora, în minutul 84, când a primit al doilea cartonaş galben.

La final a fost eliminat şi Bălgrădean, însă el direct.

Universitatea Craiova: Pigliacelli – Vătăjelu (Vlădoiu ’83), Papp, Screciu, Bancu – Cîmpanu (Gustavo ’46), Creţu, Mateiu (Căpăţînă ’83), Baiaram (Vînă ’78) – Ivan, Koljic (Markovic ’73) . Antrenor: Laurenţiu Reghecampf

CFR Cluj: Bălgrădean – Manea, Burcă, Graovac, Camora – Bordeianu (Chipciu ’63), Boateng, Deac (Cestor ’87) – Omrani (Sacko ’63), Debeljuh (Buş ’79), Petrila (Birligea ’87). Antrenor: Dan Petrescu

Cartonaşe galbene: Papp ’42, Koljic ‘45+3 / Graovac ’38, Deac ’47, Camora ’59, ’84, Debeljuh ’77, Chipciu ‘90+2

Cartonaşe roşii: Camora: ‘84, Bălgrădean '90+6

Arbitri: Ovidiu Haţegan – Radu Adrian Ghinguleac, Ferencz Tunyogi – Andrei Florin Chivulete

Observatori: Ioan Mironaş, Liviu Ciubotariu

CFR Cluj este lider în clasamentul Ligii 1 Casa Pariurilor, cu 60 de puncte. Echipa de pe locul doi, FCSB, are 51 de puncte şi un joc mai puţin (23). Universitatea Craiova este pe 5, cu 36 de puncte.