Detalii şocante din crima care a îngrozit România

Autor: Gabriel Zamfirescu, Redactor

Publicat: 29-04-2016

Actualizat: 29-04-2016

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

Detalii halucinante despre crima de joi care a zguduit Capitala. Tiberiu Radu şi-a ucis, joi, fosta iubită, Loredana Ivan, vânzătoare într-un magazin, pentru că aceasta nu dorea să se mai împace cu el.

Citeşte şi: ANAF face marele anunț așteptat de sute de mii de români: Se va întâmpla pe 3 mai

Alina Petre, fosta noră a lui Virgil Măgureanu, în magazinul căreia a avut loc, joi dimineaţă,crima, a dat detalii incredibile.” Gestul lui arată că numai un psihopat ar putea să facă aşa ceva. Nu am putut să dorm când am văzut atâta cruzime. El a trimis apoi pozele de pe telefonul ei unui fost iubit al Loredanei. I-a scris Acum nu mai este nici a mea, nici a ta! Acel bărbat cu care ea a avut o relaţie acum şase luni este în stare de şoc", a povestit, îndurerată, Alina Petre pentru Click.

Citeşte şi: Alegeri locale cu DNA la uşă: Toată lumea e cu ochii pe ei

Şi asta nu e tot. Criminalul a făcut o altă afirmaţie şocantă în faţa anchetatorilor. ”Am omorât-o pentru că mă săturasem să o văd la de mână cu altul! Am fost gelos că m-a părăsit”, le-a spus Tiberiu Radu oamenilor legii. Se pare că cel puțin 25 de tăieturi, unele dânci de 15 cm, ar fi numărat criminaliștii pe cadavrul femeii.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri