Dezastru pentru FCSB: Echipa lui Becali, la a patra înfrângere consecutivă în Liga I, se bate cu Dinamo la retrogradare

FCSB a pierdut meciul cu Poli Iași, scor 1-2, disputat la Pitești, în etapa a șasea din Liga 1, transmite Mediafax.

Scorul a fost deschis de Cosmin Frăsinescu, în minutul 41, care a primit o centrare în careu de la Andrei Cristea și l-a învins pe Andrei Vlad. FCSB a restabilit egalitatea în minutul 52, prin Florin Tănase, care a transformat o lovitură de la 11 metri.

În minutul 73, Poli Iași a reușit golul victoriei. Florian Loshaj a expediat un șut de la distanță și a beneficiat de gafa portarului Andrei Vlad, care a scăpat mingea în poartă.

S-a terminat 2-1 pentru Poli Iași, iar moldovenii urcă pe locul 2, fiind la egalitate cu liderul CFR Cluj, ambele având 14 puncte acumulate în primele șase etape.

De partea cealaltă, FCSB se află la a patra înfrângere consecutivă în campionat și ajunge pe locul 11 în Liga 1, având doar patru puncte acumulate în șase runde.