Dinamo a căzut pe loc de play-out după victoria Pandurilor în faţa Botoşaniului / VIDEO

pandurii poli

Pandurii Târgu Jiu a câștigat la limită partida cu FC Botoșani de pe teren propriu, scor 2-1. Gorjenii au deschis scorul din penalty în minutul 30. Herea a transformat de la punctul cu var și i-a adus pe gorjeni în avantaj. S-a făcut 2-0 în minutul 57 după o combinație dintre doi foști steliști. Lucian Sânmărtean l-a servit excelent pe Țucudean, care a înscris.

Un alt fost stelist a punctat și pentru moldoveni. Intrat pe teren în minutul 43, Târnovan a arătat că nu a uitat fotbalul. A pătruns în careu și l-a învins pe Lazar în minutul 74. Acest rezultat o scoate pe Dinamo de pe loc de play-off. Gorjenii urcă pe locul 5, cu 19 puncte, la egalitate cu FC Botoșani. Dinamoviștii sunt pe 7, cu 16 puncte, însă va juca luni împotriva celor de la CSU Craiova.